Для забезпечення безпеки та прозорості державних закупівель була розроблена онлайн-платформа Прозорро. Вона створювалася за ініціативою підприємств та організацій, установ, а також підприємців і депутатів з метою забезпечення безпеки державних закупівель. Це необхідно, оскільки завдяки здоровій конкуренції зменшується кількість витрат коштів платників податків. При цьому державні підприємства отримують матеріали для надання більш якісних послуг громадянам.
Щоб почати працювати на Прозорро, потрібно пройти реєстрацію на одному з майданчиків. Найбільш популярним є Універсальна українська біржа – tender.uub.com.ua. Усі ресурси працюють за єдиним встановленим законом прайсом. Однак можуть пропонуватися додаткові можливості, вартість яких слід розглядати в порівнянні.
Прозорро: в чому переваги ресурсу?
Для того, щоб знизити рівень корупції та можливість шахрайства, було розроблено анонімну систему Прозорро. Вона дозволяє учасникам зберігати анонімність на всіх етапах до перемоги. Інші учасники так і не побачать, з ким боролися за перше місце. Прозорро – це зворотний аукціон, який дозволяє перемогти тому, хто запропонує найнижчу ціну на послуги або товари. До переваг роботи з такою платформою можна віднести:
- анонімність дій;
- відкритий доступ до всіх аукціонів;
- захищеність від корупції та шахрайства;
- зручність роботи та зрозумілий інтерфейс.
Завдяки ресурсу кожен користувач має однакову кількість шансів на перемогу. Прозорість дій також дотримується завдяки знаходженню інформації про тендери у відкритому доступі.
Особливості проведення аукціону
Після реєстрації в системі Прозорро організація, установа чи підприємство обов’язково поповнюють базу, після чого автоматично провадиться обмін документацією та інформацією. Веб-портал гарантує прозорість процесу. Кожен учасник може відстежувати всі етапи тендеру. Доступність каналів є одним із найважливіших плюсів ресурсу.
Усі майданчики, якими відбувається реєстрація учасника, працюють за встановленими єдиними тарифами. Може відрізнятись кількість додаткових послуг, які вони надають. Перш ніж взяти участь у тендері, новий учасник має вивчити та провести моніторинг можливостей, аби підібрати найбільш вдалий варіант співпраці. Торги здійснюються через сайт у режимі онлайн, де державні замовники публікують заявки на закупівлю. Вони описують такі дані:
- загальні умови співпраці;
- цінову політику;
- назву закупівлі.
Автоматичне розсилання повідомляє всіх учасників про початок тендеру, після чого потрібно швидко увійти в профіль і, якщо умови влаштовують, відправити заявку на участь. Після закінчення аукціону відкриваються всі ціни, і той, хто запропонував мінімальну, перемагає. Переможець обов’язково має підписати із замовником офіційний договір. Без нього подальша співпраця неможлива.