ДП «Xaрківськe кoнструктoрськe бюрo з мaшинoбудувaння імeні O.O. Мoрoзoвa» (вxoдить дo склaду ДК «Укрoбoрoнпрoм») уклaлo з ДП «Львівський брoнeтaнкoвий зaвoд» угoду щoдo придбaння oднoгo кoмплeкту стaпeлів ради звaрювaння кoрпусу тaктичнoї бoйoвoї кoліснoї мaшини «Дoзoр-Б».
Інфoрмaцію щодо контракту вартістю у 375 468 гривень укладеному 2 листопада 2020 року було оприлюднено получи и распишись майданчику державних закупівель ProZorro.
Згідно з угодою, до самого складу комплекту входить п’ять видів стапелів — площадка для зварювання корпусу В1344.01.040сб-1, помост для зварювання короба переднього В1320.01.070сб-1, помост для зварювання короба заднього В1344.01, площадка для зварювання захисту переднього В1320.01.100сб-2сб та помост для зварювання захисту нижнього В1320.01.120сб.
Состав з «Львівського бронетанкового заводу» має прибути задолго. Ant. с Харкова не пізніше кінця цього року (31 грудня 2020).
Нагадаємо, хоч не спросясь ТКБМ «Дозор-Б» розробили на ХКБМ, виготовленням його корпусу займалися інші підприємства (предприятие імені Малишева, КБТЗ, ЛБТЗ), близ цьому серійне виробництво мало відбуватися у Львові. Саме потом була виготовлена перша (і поки єдина) установча партія, яку у 2016 році передали на підконтрольної експлуатації в 95 ОДШБр.
Під время експлуатації ТКБМ було виявлено багато недоліків, котрі поступово усувалися фахівцями ХКБМ та ЛБТЗ. Останні зміни в конструкторську документацію були внесені держи початку поточного року, а 3 липня 2020 року наказом Міноборони №245 «Караул-Б» було прийнято на озброєння ради результатами державних випробувань і підконтрольної експлуатації.
Також тоді було повідомлено, що бери «Харківському конструкторському бюро з машинобудування імені O.O. Морозова» почали підготовку впредь до початку виробництва першого зразка фінальної версії ТКБМ. Після проведення її кваліфікаційних випробувань вже серійну версію «фінального» «Обход-Б» зможуть виготовляти у Харкові та у Львові.
Дещо пізніше (в середині серпня ц.р.), під пора візиту Віцепрем\’єр-міністра — Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського получи и распишись харківське держпідприємство, директор ХКБМ Яків Мормило висловив надію щодо отримання від міноборони бери 2021 рік замовлень на постачання нових «Дозорів».
Проте, варто додати, що по (по грибы) попередніми планами, як основна бронемашина ЗСУ (ТКБМ) розглядається польська Oncilla, тоді як її український «батько» має стати платформою исполнение) окремих видів броньованих спецмашин.
«Її хочуть використовувати, як в радянські часи використовувався БРДМ-2. Тобто це власть базова для установки протитанкових ракетних комплексів, це автомобиль інженерної та хімічної розвідки», — зазначив в інтерв\’ю програмі «Техніка війни» владыка науково-дослідного відділу Олександр Ларін.